Śmieszne życzenia na Wielką Niedzielę i Lany Poniedziałek

Święta Wielkanocne to czas nie tylko zadumy i refleksji nad przemijalnością i odradzaniem się życia. W symbolice chrześcijańskiej, Wielkanoc to również czas radości, zabaw i żartów, wynikających z nadejścia długo oczekiwanej wiosny, budzącej się znowu do życia.

Z tego tez powodu, z okazji Świąt Wielkanocnych wysyłamy sobie zabawne lub nawet żartobliwe życzenia. Taki sposób wyrażania pamięci i radości z przyjścia wiosny, popularny jeszcze przede wszystkim wśród ludzi młodych. Za pomocą poczty elektronicznej, przesyłają sobie najpiękniejsze życzenia w animowanej i graficznej formie.

Śmieszne i wesołe życzenia najczęściej rozsyła się również SMSem. W taki sposób bardzo szybko dostarczona zostanie nasza wiadomość, zatem życzenia SMSowe wysłać można dosłownie „w ostatniej chwili”, w Niedzielę Wielkanocną lub Lany Poniedziałek, czyli drugi dzień Świąt Wielkanocnych.

Aby nieco zainspirować i zachęcić Państwa do przesłania rodzinie i przyjaciołom żartobliwych życzeń i kartek elektronicznych, przedstawimy jedne z ładniejszych wierszyków i rymowanek, na przykład:

Oby zdrówko Ci dopisywało,
by jajeczko bardzo smakowało,
by babeczka nie tuczyła,
atmosfera miła była,
by króliczek uśmiechnięty
przyniósł radość w ten dzień święty!

Wesołego zajączka, co śmieje się bez końca. Szczerbatego baranka, co beczy od rana. Radości bez liku, pisanek w koszyku. I wielkiego lania w Dniu Mokrego Ubrania.”

Żeby śmiały się pisanki, uśmiechały się baranki, mokry śmigus zraszał skronie, dużo szczęścia sypiąc w dłonie. Wesołego Alleluja, życzą…

Smacznej szyneczki i jajeczka w ten świąteczny poranek, a w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek.

Zdziwisz się… kto?
Zdziwisz się… skąd?
A ja Ci życzę Wesołych Świąt.
Pomyślisz sobie – to jakaś bajka!
A ja Ci życzę smacznego jajka.
Czy jestem szczera?! Nie miej obawy, bo życzę Ci również… miłej zabawy.”

Dużych jajeczek,
wina pięć beczek,
tłustego boczku,
prostego kroczku,
trzy wiadra wody,
świątecznej zgody
życzą…

Z okazji Wielkanocy
– miłości mocy.
Jajka smacznego,
tyłeczka mokrego.
Smacznej babeczki,
dwa litry wódeczki.
Słodkiego barana,
imprezy do rana.”

Wielkiej Nocy czas nadchodzi,
cały dzień się każdy głodzi,
by móc jutro o poranku
siąść za stołem przy śniadanku.
Zjeść półmisek cały z jajeczkami,
zającami i kaczkami.
A już następnego ranka
wiadrem wody zlać baranka!

Jak jajeczko ma w skorupce,
a baranek na rzeżuszce,
miejcie w Święta, och, koniecznie,
czysto, sucho i bezpiecznie!


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 19303 bytes written, possibly out of free disk space in /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/smieszne-zyczenia-na-wielka-niedziele-i-lany-poniedzialek/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {mai in /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435