Życzenia i pocztówki wielkanocne dla dzieci

Przed Świętami Wielkanocnymi warto wspólnie z dziećmi zasiąść do wykonania pięknych, tradycyjnych pisanek, przystrojenia koszyczka na święconkę oraz… napisania kartek pocztowych do rodziny i bliskich z najpiękniejszymi, szczerymi i serdecznymi życzeniami zdrowia i radości.

Dzieciom wiele frajdy sprawi możliwość samodzielnego ozdobienia pocztówki lub nawet wykonania jej od podstaw. Co więcej, dzieci mogą pomóc nam stworzyć piękne życzenia wielkanocne w formie poważnej, jak i śmiesznej czy żartobliwej. Zaprośmy więc nasze pociechy do wspólnego pisania życzeń okolicznościowych.

Dzieci najczęściej umieszczają na świątecznych kartkach czy laurkach symboliczne, tradycyjne pisanki, zielone pędy wraz z baziami oraz wiosenne kwiaty – narcyzy i żonkile. Nierzadko rysują również wielkanocne kurczaki, zajączki i baranki w towarzystwie wiosennych roślinek. Z powodzeniem pocztówkę taką możemy wysłań rodzinie lub bliskim przyjaciołom. Jeśli dodatkowo napiszemy ciekawy, zabawny wierszyk, z powodzeniem wywołamy ciepły uśmiech na twarzy adresata.

Wspólnie z dziećmi przygotowaną kartkę wielkanocną, możemy równie dobrze przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej. Możemy zeskanować rysunek lub zrobić z niego zdjęcie i przesłać w formie okolicznościowej pocztówki. Do E-kartki możemy dodać również chwytliwą melodię i animowany filmik świąteczny. Do złożenia życzeń w oryginalny i pomysłowy sposób, z powodzeniem możemy wykorzystać przygotowane przez nas propozycje:

Malutki baranek ma złote różki,
pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki.
Gdy nikt nie widzi, chorągiewką buja
i beczy cichutko – wesołego Alleluja!

Na stole święcone, a obok baranek,
koszyczek jest pełen barwnych pisanek,
i tak znamienne w polskim krajobrazie
w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki, żonkile
barwami stroją te uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
gdy wielkanocne już na stole śniadanie.

Kolorowych jajeczek, wacianych owieczek,
rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku!
A przede wszystkim udanego uciekania
w dniu wielkiego oblewania!

Zatem staropolskim obyczajem – dużo szynki życzę z jajek,
niech zające i barany popełniają Wasze plany.
Niech to będzie czas uroczy – życzę miłej Wielkanocy!