Religijne życzenia wielkanocne

Okres Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych to dla katolików niezwykle ważne przeżycie religijne. Wielkanoc jest przecież najważniejszym świętem w kościelnym kalendarzu. Z tego tez powodu wielu Polaków rozsyła sobie religijne, osobiste życzenia z okazji Zmartwychwstania Jezusa.

Religijne życzenia najlepiej złożyć osobom w starszym wieku, członkom naszej rodziny, sąsiadom i znajomym. Oczywiście, z powodzeniem możemy również złożyć je księdzu z naszej parafii, który w Wielką Sobotę świeci nasze koszyki z tradycyjnymi pisankami, wędliną, chlebem i solą. Najlepiej życzenia takie składać osobiście, bezpośrednio przed Świętami (Najlepiej w Wielką Sobotę po nabożeństwie).

Jednakże, idąc z duchem czasu, z powodzeniem możemy rozesłać takie religijne, świąteczne życzenia za pośrednictwem poczty elektronicznej lub zwykłego SMSa. Jeśli zdecydujemy się na animowaną lub graficzną e-kartkę, możemy również dowolnie zmodyfikować jej wygląd, oraz dodać ułożony przez nas tekst. Oczywiście, możemy posiłkować się również gotowymi wierszykami i życzeniami, utrzymanymi w duchu religijnym i bardzo osobistym.

Aby nieco zainspirować Państwa do rozsyłania pięknych, osobistych i religijnych życzeń wielkanocnych, przedstawiamy jedne z bardziej eleganckich i oficjalnych:

Gdy nadejdą już święta, niech nadzieja i radość zastukają do Państwa drzwi,
a Wielka Noc przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia

Na Święto Zmartwychwstania Pańskiego życzę,
aby zmartwychwstały w Tobie zapomniane już marzenia
i młodzieńczy optymizm w podchodzeniu do przeciwności losu.
Niech w Twoim sercu zapanuje wiosna – odrodzenie nowego życia

Zakończył się Wielki Post, a rozpoczęło Triduum Paschalne. Czas, w którym w szczególny sposób wspominamy mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa, by następnie móc radośnie świętować Jego Zmartwychwstanie. W tych wydarzeniach zawarta jest najgłębsza Tajemnica Wiary, którą z dumą wyznajemy. Życzę Ci więc, aby te Święta były dla Ciebie okazją do spotkania się z najbliższymi, oraz czasem budowania prawdziwej wspólnoty i radości wypływającej prosto z serca.

Alleluja, Alleluja!
Wesoły nam dziś dzień nastał, radujcie się więc
i z ufnością patrzcie w przyszłość.
Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego, codziennego życia
Alleluja! Alleluja! Zmartwychwstał Pan!
Życzę Tobie i całej Twojej rodzinie,
abyście na co dzień przeżywali swoje własne święto „zmartwychwstania”, poprzez codzienne odradzanie się w Waszych sercach miłości do najbliższych oraz nieustającą wiarę w potęgę i trwałość uczucia. Wesołych Świąt!